Zahrada

Naše mateřská škola se nachází na levém břehu řeky. Tato zahrada je více než jen obyčejný prostor. Je to místo, kde naše děti objevují svět přírody, učí se spolupracovat a sdílet, rozvíjejí svou kreativitu a představivost a především tráví čas venku na čerstvém vzduchu.

Zahrada je domovem mnoha stromů, které v horkých letních dnech poskytují dětem příjemný stín. Jejich husté koruny jsou jako velké zelené deštníky, pod kterými si děti mohou hrát a užívat si léto bez obav z přehřátí. A v zimě? V zimě se naše zahrada promění v báječné zimní království s dostatkem prostoru pro bobování a jiné zimní radovánky.

Naše zahrada není jen o stromech a otevřeném prostranství. Je vybavena řadou herních prvků, které zaručují, že se naše děti nikdy nebudou nudit. Máme nově vybudované kuchyňky pro hru na vaření, malé domečky pro hru na rodinný život a dokonce i záhonky pro pěstování bylinek a zeleniny. Děti tak mají možnost učit se o základech zahradnictví a pochopit, odkud pochází potraviny, které jedí.

Naše zahrada je místo plné dobrodružství a objevování. Je to místo, kde děti mohou být dětmi a kde může jejich přirozená zvědavost a touha po poznání volně kvést. Je to také místo, kde jako pedagogové můžeme vyučovat v praxi a dětem ukázat, jak se teorie, kterou se učí, uplatňuje v reálném světě.

Zahradu využíváme i ke společným akcím s rodiči a Vánočnímu zpívání.