Čtecí babička

Naše mateřská škola se zapojila do programu PŘEČTI kde pohádkové čtecí babičky a dědečkové čtou dětem pohádky v mateřských školách.

Program, který běží od září 2015, se setkal s velkým ohlasem jak ze strany mateřských škol, tak i seniorů. Nejvíce čtecích babiček a dědečků, kteří chodí pravidelně dětem číst, je v Praze, ale postupně se jejich řady rozšiřují i v dalších regionech České republiky jako i v TŘEBÍČI.

Od podzimu 2017 je program PŘEČTI (dobrovolnický program pro seniory) akreditován Ministerstvem vnitra ČR.

Naše mateřská škola se zapojila do programu PŘEČTI v roce 2022.

KDO JE POHÁDKOVÁ ČTECÍ BABIČKA NEBO DĚDEČEK?

Senioři, kteří chodí pravidelně jednou týdně číst dětem pohádky do mateřské školy se stávají pohádkovými čtecími babičkami a dědečky. Právě díky pravidelnosti se zde otevírá prostor pro vznik mezigeneračních vazeb, dialogu a přátelství. Pro děti se čtení s pohádkovou čtecí babičkou nebo dědečkem stává neodmyslitelnou součástí běžného týdne. Při poslechu rozvíjí svou fantazii a cit pro jazyk. Mohou vstřebávat od seniorů klid, rozvahu a přiblížit se starší generaci. Senioři na oplátku čerpají energii z radosti, upřímnosti a vitality těch nejmenších. Důležitý je pocit užitečnosti a potřebnosti, který díky němu opět získávají. Chcete se stát pohádkovou čtecí babičkou nebo dědečkem?

KLUB POHÁDKOVÝCH ČTECÍCH BABIČEK A DĚDEČKŮ

​Senioři, kteří chodí do školek číst, mají spoustu zážitků a poznatků spojených s jejich malými posluchači a chtějí se o ně vzájemně podělit. Právě z tohoto důvodu vznikl Klub pohádkových čtecích babiček a dědečků, jehož členové jsou všichni čtecí senioři. Na pravidelných klubových setkáních, která pro ně každé čtvrtletí připravujeme, mají dobrovolníci prostor nejen na sdílení zkušeností ze čtení, ale součástí bývají také přednášky na zajímavá témata či beseda s výjimečnou osobností.

Do naší MŠ chodí číst babička EVA FORMÁNKOVÁ

Klub pohádkových čtecích babiček a dědečků Třebíč
Jitka Nevrzalová, tel: 737 768 520, email: klub-trebic@mezi-nami.cz

NAPSALI O NÁS